Prowadzimy sprzedaż kaset do drzwi przesuwnych firmy LEON.

Dostarczamy i montujemy drzwi szklane firmy JA-GLAS matowe, piaskowane lub laminowane dowolnym wzorem.

Jesteś w dziale » Porady

Informacje kontaktowe

D&J Józef Janik
ul. Widawska 42
51-180 Szymanów

NIP 894-108-02-77

Tel. 71 387 83 73
Tel. Kom. 600 924 417

NR konta bankowego: PKO BP. 89-1020-5226-0000-6102-0024-2867

e-mail: biuro@dj-drzwi.pl

JAK ZMIERZYĆ DRZWI

Podstawą dobrego zamówienia jest dokładne określenie wymiaru drzwi, które Państwo potrzebują. Wiele nieporozumień wynika na tle ustalenia szerokości drzwi. Aby ustalić ją dokładnie proponujemy skorzystać z naszych podpowiedzi.

1. Wymiar otworu.

Jeżeli posiadają Państwo gotowy otwór pod zamontowanie drzwi, bez zainstalowanej futryny, podajemy wymiary w świetle muru: h = wysokość, s = szerokość:

Jeżeli natomiast w otworze znajduje się już futryna, wysokość i szerokość mierzymy na jej końcach (bez listew wykończeniowych):

Standardowe wymiary otworów drzwiowych w naszym kraju to: wysokość (h) = 208 cm, natomiast szerokość (s) = 69 cm ; 79 cm ; 89 cm ; 99 cm.

PRAWE czy LEWE

To, z pozoru błache pytanie, często nastręcza wiele wątpliwości.

W celu określenia strony drzwi, należy stanąć po tej stronie po której widoczne są zawiasy na zamkniętych drzwiach:
- drzwi lewe - zawias widoczny po lewej stronie
- drzwi prawe- zawias widoczny po prawej stronie

Informacje dodatkowe

8 czy 23% VAT?

Od czego zależy stawka 8% i 23% VAT przy zakupie drzwi?

Stawka 8% podatku VAT powinna być stosowana przez firmy, które sprzedają stolarkę budowlaną wraz z usługą montażu. W takim przypadku klient zawiera umowę, na usługę instalacji np. drzwi objętą 8% podatkiem VAT, przy której drzwi stanowią materiał do wykonania danej usługi. Nie ma znaczenia czy jest to wymiana starych drzwi na nowe, czy montaż drzwi w nowej inwestycji budowlanej - sprzedawca powinien potraktować tą sprzedaż, jako usługę budowlaną i naliczyć 8% VAT.

Jeżeli sprzedaż dotyczy samego wyrobu, w takim przypadku klient dokonuje zakupu drzwi bez usługi ich montażu, takie drzwi stają się produktem budowlanym, czyli objęte są 23%

Aby zastosować stawkę vat z 8% podatkiem należy zwrócić uwagę na metraż domu gdyż zgodnie z art. 41 ust. 12 b ustawy VAT do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym nie są zaliczane budynki mieszkalne jednorodzinne, których powierzchnia użytkowa przekracza 300 m2 oraz lokale mieszkalne, których powierzchnia użytkowa przekracza 150 m2.

Strony Internetowe